کاش شهاب مرادی مرا هم سهیم میکرد!

نویسنده:
۸ اسفند ۹۳

بسم اللهfarhangnews_110215-311086-1421482564
سلام و درود بر خدیجه کبری سلام الله علیها
این متن را تنها برای نزدیکی و تقّرب به خدیجه کبری -سلام الله علیها- مینویسم.
چند دقیقه پیش در یکی از گروه های اجتماعی مطلبی نوشته شده بود که نتوانستم قرار و آرام بگیرم ؛ بلافاصله بعد از نماز این را نوشتم.
شاید آن عزیزی که آن را بانشر داده (به اصطلاح امروزهای کپی پیست کرده) مغرض نباشد اما قطعا کسی که این متن را طراحی کرده هم مغرض است هم معاند خداوند متعال.
زمینه چینی؛
دیشب مهمانی داشتیم که دختر عقد کرده ای داشت و می نالید از هزینه تهیه جهازیه و هزینه شب عروسی مثلا میگفت هزینه کرایه یک شب لباس عروس ششصد هزار تومان میشود. بنده خدا حق داشت در این دوره اعتدال و تدبیر (بخوانید دروغ و تزویر) بنالد از این مساله.
اصل مطلب؛
نوشته بود حجت الاسلام و المسلمین شهاب مرادی نه میلیون تومان داده (قطعا این پول از بیت المال داده نشده و پول شخصی بوده) به رزونامه بهمان تا پیام تبریکی چاپ کند برای به دنیا آمدن نوه حداد عادل و دراین زمان که حقوق کارگر ششصدهزارتومان است و فقر بیداد می کند چرا باید کسی که لباس پیامبر به تن دارد همچنین هزینه برای چنین مساله پیش پا افتاده ای بکند. همین کارها را میکنند که مردم را …

nf00407093-1
کاش میتوانستم به آقای مرادی بگویم ذره ای از ثواب این عملت را هم به من بده و حاضر بودم هرچه میخواهد از مال دنیا به او بدهم تا مرا هم شریک این ثواب نماید.
نویسنده این متن (البته بنده کلی مثبت نگاری کرده ام والا متن خیلی بدتر بود) از همان قسم کسانی اند که به طلاکاری گنبد حرم ائمه معصوم ایراد میکنند که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.
ما موظف شده ایم و برما ما واجب است که شعائر الهی را زنده نگهداریم و طلاکاریها و ساختمان سازی ها حرم ها قطعا برای همین است.
نمونه معنوی این بزرگداشت ها فرستادن صلوات برای پیامبر و برای امام خمینی و امام خامنه ای هم هست.
حال جناب آقای مرادی چند وقتی است برای احیای نام خدیجه کبری هزینه میکنه صخنرانی میکند تبلیغ میکند
url-مگر خدیجه کبری کیست؟ خدیجه کبری همان بانویی است که تمام دارای اش را داد تا امروز من و تو مسلمان باشیم همین مارا بس است که هرچه داریم در راه احیای نام او خرج کنیم مگر اوهرچه داشت برای ما خرج نکرد.
اصلا هم اهل بیت اینگونه بوده اند که همه چیزشان را برای حفظ دین خرج کرده اند و نمونه پر رنگ آن ارباب بی کفنمان حسین است که از طفل شش ماهه اش را خرج کرد تا اسارات خاندانش را تا امروز ما شیعه باشیم…
آن چیزی که در چاپ آگهی ها مذموم است پاچه خواری و چاپلوسی برای مدیران و مسئولینی است که چاپ کننده آگهی درصدد جبران هزینه آن از بیت المال است.
چرا وقتی نوبت به شب عروسی و لباس شبی ششصد هزار تومان می رسد کَکمان نمیگزد که فقر بیداد می کند؟
چرا وقتی زبانم لال یکی از نزدیکانمان فوت میکند و هزینه های الکی و گزاف مجلس ختم کمرمان را خم می کند یادمان نیست که فقر بیداد می کند؟
تا دلت بخواهد این تناقضات زیاد داریم…
کاش شهاب مرادی مرا هم در این ثواب گرانقمیتش سهیم می کرد.
مطلب مرتبط
پشت پرده تبریک شهاب مرادی

 

چرا اینگونه می شود؟

نویسنده:
۷ اسفند ۹۳

این چند روز در قم که دوری بزنی یاد ایام انتخابات می افتی از بس که پوسترهای بزرگ از روحانی میبینی که بر سر هر گذری نصب شده است و البته باید اعتراف کرد که قریب به اتفاق همگی از طرف استانداری قم تهیه شده است ؛ هرچند استانداری منکر این امر است.

علیرغم این همه بنر و پوستر و پیامک متنی و صوتی که از طرف شخص صالحی منش(استاندار) برای مردم قم ارسال شد تا بلکه مردم استقبالی در شأن رئیس جمهور تنها کشور شیعی جهان داشته باشند اما ؛ بنا به مشاهداتی که از صفحه تلویزیون همگان دیدند حتی صحن امام رضای حرم بی بی فاطمه معصومه -سلام الله علیها- که بسیار کوچک است از جمعیت پر نشده بود.

آیا جناب آقای روحانی پیام این استقبال ضعیف را گرفتند یا اینکه این مردم هستند که باید همیشه پیام را بگیرند آنهم پیام ۲۴ خرداد را فقط!!!!

وقتی رئیس جمهور درباره کاهش تورم نطق میفرمودند فریاد دروغه دروغه مردم هم شنیدنی بود(بنا به گفته شاهد مجلس ما که نرفتیم)

این هم نشانه دیگری از افول افرادی که پیام ۲۴ خرداد را گرفته بودند بنا به روایت مرکزی از کشور مورد علاقه کسانی خاص که کدخدا هم میدانندش(ما که غیر امام زمان کدخدایی برای عالم نمیشناسیم)

۲۰۱۵-۰۲-۲۶_۱۱۲۰۳۱

خداعاقبتمان را ختم به خیر کند

یاعلی مدد

از کودکی عاشقت بوده ام

نویسنده:
۳۰ بهمن ۹۳

poster-imamhossain02_b من از کودکی عاشقت بوده ام
قبولم نما گرچه آلوده ام


مبادا برانی مرا از درت
به بازوی بشکسته مادرت


به عشق تو هرکس که منسوب شد
اگر بد بود عاقبت خوب شد


غمت حاصل زندگانی من
به راه تو طی شد جوانی منمن از کودکی عاشقت بوده ام


من از ریزه خواران خوان تو ام
اگر چه بدم میهمان توام


به عشقت از آن دم که خو دادی ام
به چشم همه آبرو دادی ام


ز در راندگانت حسابم مکن
گدایم، کرم کن – جوابم مکن


ازین رو سپیدم بر داورم
که من هم سیاهی این لشگرم


شاعر :حاج علی انسانی

انا لله و انا الیه راجعون

نویسنده:
۲۹ بهمن ۹۳

A-Sifisalmanبا کمال تاسف دیشب خبر درگذشت استاد عزیزم حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد سیفی مازندرانی را که در سانحه تصادف به کما رفته بودند شنیدم

ایشان به حق یکی از نخبگان حوزه بودند خداوند روحش را قرین رحمت واسعه خود قرار داده و با امیرالمومنین و  اولادش محشور فرماید

وطن فروش یا بی غیرت

نویسنده:
۲۸ بهمن ۹۳

روزنامه کیهان مطلبی نقل کرده است از آقای محمد برقعی

هر انسان منصفی بعد از خواندن مطلب منقول این سوال بدیهی برایش مطرح میشود که؛

محمد برقعی و امثال او که عشق آمریکا هستند و به عنوان یک ایرانی بسیار مزه تلخ زورگویی ها و تاراج منابع و ظلم های بیشمار آمریکایی ها را چشیده اند چرا از به اندازه یه کوبایی وطن پرست و غیور نیستند!؟ آیا وطن پرست نیستند؟ ای بی غیرتند؟!

مطلب روزنامه کیهان

۸۸۸روایت یک عضو اپوزیسیون از نگاه مردم کوبا به آمریکا(خبر ویژه)
یک عضو اپوزیسیون خارج کشور ضمن سفر به کوبا گزارش‌ جالبی از نگاه افکار عمومی این کشور به آمریکا منتشر کرد.
محمد برقعی در مطلبی که از سوی سایت‌های گویانیوز و ملی- مذهبی منتشر شده، ضمن روایت سفر به پایتخت کوبا می‌نویسد: خسته از قدم زدن به میدان مرکزی برگشتم و روی یکی از نیمکت‌هایی که در کنار باغچه‌های کوچک وسط میدان گذاشته بودند، به لذت معمولم که تماشای مردم است، مشغول شدم. در میان پارک مجسمه بزرگترین قهرمان ملی کوبا است. قهرمانی که ده‌ها مجسمه‌اش در محل‌های مختلف شهر دیده می‌شود و چندین خیابان و ساختمان‌های عمومی به نام اوست. خوزه مارتی پرز (۱۸۵۳-۱۸۹۵) شاعر، نویسنده، مترجم، فیلسوف انقلابی، استاد دانشگاه و ناشر. وی قهرمان مبارزه با استعمارگران اسپانیا و رهبر جنگ‌های استقلال کوبا بود که خود اهل رزم نبود. هنرش تهییج مردم با نوشته‌ها و اشعارش، و متحد کردن نیروهای اپوزیسیون به ویژه مهاجرین کوبایی در فلوریدا بود. به هرحال این روشنفکر بنام آن روزهای آمریکای لاتین، یک بار در جنگ شرکت کرد و همان روز اول هم کشته شد.
وی می‌افزاید: شانس آوردم و جوانی در کنارم نشست که انگلیسی می‌دانست. از او درباره خوزه مارتی پرسیدم. با خشمی که نمی‌توانست پنهانش کند گفت، این آمریکایی‌ها بسیار زورگو و بی‌ادب هستند. زمانی که ظاهرا به کمک کوبایی‌ها برای نجات از دست اسپانیایی‌ها آمدند، سربازان پیروزشان که مست کرده بودند از این مجسمه بالا رفتند و روی آن […]ند. روزهای بعد این داستان را بارها شنیدم و کسی را ندیدم که از یاری آمریکایی‌ها در جنگ با اسپانیایی‌ها سپاسگزار باشد.
برقعی می‌افزاید: به عنوان یک ایرانی برایم جالب بود که کسی را مشتاق رفتن به آمریکا ندیدم. و اگر موردی بود به امید درآمد و رفاه بود، تا شیفتگی به فرهنگ و تمدن آن. از آن شیفتگی به غرب، به ویژه به آمریکا، که در برخی جوانان ایرانی بسیار دیده می‌شود، در اینجا خبری نبود. این وازدگی از آمریکا تا بدان اندازه بود که از روز سوم بهتر دیدم خود را ایرانی معرفی کنم تا آمریکایی.  زیرا اگر ایران را می‌شناختند با روی خوش پذیرایم می‌شدند و اگرنه حداقل برخورد منفی نداشتند. البته این عدم شیفتگی نسبت به آمریکا و زندگی در آن، در آمریکای لاتین فراگیر است، زیرا همه آنان خاطرات تلخی از توسعه‌طلبی آمریکا، در حیاط خلوت خود دارند.
این چهره نزدیک به گروه ملی- مذهبی می‌نویسد: چرایی این عدم شیفتگی مطالعه بسیار می‌خواهد، اما چند عامل اولیه را می‌توان برشمرد. کوبا خاطرات تلخ بسیاری از آمریکا دارد. از استقلال کوبا از اسپانیا که در حقیقت آمریکا در نیمه اول قرن بیستم، آن را تبدیل به جانشینی خود و وابستگی از نوع دیگری کرد. استعمار کلاسیک اسپانیا را نداشت، اما دولت دست‌نشانده فاسدی را بر سر کار آورد که نه تنها دیکتاتور بی‌رحمی بود بلکه کوبا را محل عیش و عشرت کرد. از آمریکا آنچه نصیب اینان شد مافیا بود و فسادشان. تا آن که با انقلاب ۱۹۵۹، کوبائیان به جان آمده خود را از شر آن خلاص کردند. دو سال بعد هم سازمان سیا لشکری از ضد انقلابیون کوبایی را با هدف سرنگونی دولت انقلاب به آنجا فرستاد که به دست مردم به سختی سرکوب شدند. بعد هم تحریم شدید آمریکا.
مردم کوبا مردمی وطن‌پرست و مغرورند که به استقلال خود بسیار می‌بالند. مرتب می‌گویند ما شیلی، آرژانتین یا السالوادور نیستیم که آمریکا بتواند با کودتایی ما را نوکر خود کند. توجه شود کوبا نه تنها انقلابی غرورانگیز داشت که از حمایت وسیع مردمی برخوردار بود، بلکه سال‌ها برای نجات کشورهای دیگر، در مبارزه آزادیخواهانه‌شان مشارکت فعال داشته و نیروهای رزمنده خود را به یاری آنان فرستاده است…  همه جا شعارهای ضد امپریالیستی بر دیوارها و میدان‌ها به چشم می‌خورد. … منبع روزنامه کیهان