تیر برای چشم ، مفید است!
نویسنده:
۹ بهمن ۹۳

تیر برای چشم ، مفید است! این را می دانستید؟ زود قضاوت نکنید! هنوز آثار مربوط به فشارهای خرید شب عید تأثیرخودش را روی من نشان نداده ! مسائل را با هم قاطی نکنید لطفاً. عجله کردید ها! ببینید؛ بعضی وقت ها تیر و ترکش برای بینایی انسان مفید است. اصلاً باعث تقویت چشم می شود. این ماجرا ربطی هم به بابا طاهر عزیز و “زنم بر دیده تا دل گردد آزاد” و این جور چیز ها ندارد. چی فرمودید؟ ضد لطیفه است؟ همان لطیفه معروف که بعضی ها می گفتند چون تیر برای قلبشان ضرر دارد جبهه نمی روند؟ نه عزیز دل برادر ! نگرفتید! کمی صبر داشته باشید. الان جریان را تعریف می کنم:

عباس آقا در عملیات فتح المبین مجروح شده بود؛ درست از ناحیه چشم. پزشک های بیمارستان فارابی تهران به این نتیجه می رسند که برای جلوگیری از عفونت و… چشمش باید تخلیه شود. عباس آقا پیش خودش می گوید من که می خواستم جانم را در این راه بدهم، چشم چه ارزشی دارد؟ چشم! (این چشم آخر یعنی رضایت داد).

شبی که فردایش باید برای عمل آماده می شد کسی را می بیند که بالای سرش می آید. پانسمان را از چشمش باز می کند و می گوید: چشمت که مشکلی نداره! شما برید به جبهه. ما هم به آن جا سر می زنیم.

هم اتاقی عباس بهت زده شده بود. عباس رفته بود جلوی آینه داشت چشمش را معاینه می کرد. از روز اولش هم بهتر شده بود. آن بنده خدا که کسی را ندیده بود زود پرستارها را صدا زد. چه سر و صدایی که برپا نشد. پانسمانش باز شده بود. دیگر نیازی نبود آن جا بماند.

اواخر عملیات محرم بود. این دفعه نه در بیداری که در خواب دیده بود کسی سوار بر اسب سپید تیربار به دست دارد و تنها با یک فشنگ دشمنان را به خاک می اندازد. این را که تعریف کرد دوستانش فهمیدند دیگر ماندنی نیست.

شهید عباس عباس پور، جوان دلاوری از خطه کیاکلای قائم شهر است که نباید گذاشت بر مزار یاد و نامش غبار فراموشی بنشیند.

بر اساس خاطره ای از فرمانده خط شکن گردان حمزه ل ۲۵ ک، برادر جانباز، احمد محمودی.

منبع: اشک آتش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.