رابطه رنگ مشکی چادر با افسردگی در زنان
نویسنده:
۲۸ بهمن ۹۳

۱آیا چادر مشکی سبب افسردگی روحی می شود؟
برخی می‌گویند: اولا چادر گران است و مانتو از نظر اقتصادی با صرفه‌‌تر می‌باشد و ثانیا: رنگ مشکی باعث به وجود آمدن انواع ناراحتیهای روحی و روانی و سبب افسردگی می‌گردد، پس بهتر است چادر مشکی به چادر صورتی و زرد و قرمز تبدیل گردد.
در رد این نظریه بیان مطالب زیر مفید است.
اول: این که وقتی یک زن چادری که در طول یک یا دو سال یک چادر بیشتر لازم ندارد با خانمی که بدون چادر هر هفته با یک لباس و یک نوع رنگ به همراه انواع آرایش بیرون می‌آید در نظر می‌گیریم به مراتب از نظر اقتصادی چادر با صرفه ‌تر خواهد بود. بلکه آن خانمهایی که همواره به چادر اشکال می‌کنند گاهی مانتویشان چندین برابر قیمت یک چادر است…
دوم: این که مگر زن مسلمان می‌خواهد همیشه چادر سرش نماید تا رنگ مشکی اثر منفی از جهت روانی داشته باشد، بلکه چادر را برای اوقات کمی که در بیرون از منزل هست استفاده می‌کند و در درون خانه و مکانی که نامحرم نیست می‌تواند از لباسهای خوش‌رنگ و مناسب استفاده کند که اسلام هم روی این موضوع تاکید نموده است.
سوم: این که اگر این حرف شما صحت داشته باشد باید هم خانمهای بدحجاب و زنانی که از انواع لباسها و اقسام رنگهای شاد در خیابان استفاده می‌کنند و نظر مردان به ویژه جوانان لاابالی را به خود جلب می‌کنند باید از نظر روانی و روحی سالم‌ترین زنان باشند و از نظر اجتماعی و اخلاقی و مشکلات خانوادگی مانند طلاق، متارکه و… کمترین ناراحتی نداشته باشند. در حالیکه آمار چیز دیگری را نشان می‌دهد و اصلا بر مبنای شما جوامع غربی باید شاداب‌ترین و سالم‌ترین مردم را از نظر روحی و اخلاقی داشته باشند. در حالی که همه می‌دانند و خود غربیها هم بارها اعتراف کرده‌اند که کشورهای غربی بالاترین آمار را از نظر مشکل اخلاقی و روحی در بین جامعه خود دارند.
….
منبع: یک قدم تا مهدویت

2 پیام برای رابطه رنگ مشکی چادر با افسردگی در زنان

  1. ناشناس گفت:

    خیلی عالی بود احسنت بر شما خدا یار ویاورتان باشد انشاءالله

  2. نازنین گفت:

    خیلی عالی بود احسنت بر شما خدا یار ویاورتان باشد انشاءالله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.