به بهانه های واهی آب به آسیاب دشمن نریزیم
نویسنده:
۳ اسفند ۹۴

بسم الله

زاگربرگبه حول و قوه الهی از روز ۲۹ بهمن ۹۴ همه شبکه های اجتماعی رو از ریشه پاک کردم حتی امثال تلگرام رو هم از طریق وب سایت خودشون دلیت اکانت کردم.

ما بچه حزب اللهی ها قبل از همه ادعاهای واقعی و غیر واقعی مون باید ملتزم به قوانین شرع باشیم و در وهله اول باید متشرع باشیم بعد انقلابی و حزب اللهی

***

استفتاء از مقام معظم رهبری مبنی بر حکم استفاده از شبکه های اجتماعی صهیونیستی

سوال:
مدتی قبل ، نرم افزار واتس اپ ، توسط یک صهیونیست به نام زاکربرگ به مبلغ نوزده و نیم میلیارد دلار خریداری شده. زاکربرگ ، همان مالک فیس بوک است و خود را یک آتئیست(بی خدا) میداند و توسط روزنامه ی صهیونیستی اورشلیم پست و بسیاری خبرگزاری های داخلی وخارجی، تأثیرگذارترین صهیونیست جهان معرفی شده و به سرعت در حال تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد جهان است.
اصلی ترین راه کسب ثروت واتس اپ ، افزایش تعداد اعضا و در نتیجه افزایش ارزش سهام و اعتبار بانکی آن است و در عین حال ، اطلاعات اعضا مستقیما در اختیار دشمن درجه یک انقلاب قرار میگیرد و این اطلاعات هرچند ساده ، توسط موتورهای تحلیلگر امریکا و رژیم صهیونیستی تحلیل و ضمن فروش اطلاعات ، از آنها در تصمیم گیری علیه انقلاب ، بهره گیری می شود.
با توجه به موارد فوق که اسناد آن به صورت گسترده منتشر شده ، جویای نظر مبارک حضرتعالی “به صورت مشخص” درمورد دو سوال زیر هستیم:

۱. با توجه به اینکه نرم افزارهای مشابه واتس اپ وجود دارد که منافع و هاست(مرکز ذخیره سازی اطلاعات) آنها مستقیما در اختیار صهیونیسم و آمریکا نیست و می توان از آنها برای تبلیغ شیعه و رسوایی صهیونیسم و استکبار بهره گرفت آیا همچنان می توان از واتس آپ ، به بهانه ضربه زدن به دشمن با ابزار خودش ، استفاده کرد یا اینکه باید از یک نرم افزار جایگزین و غیر صهیونیستی استفاده کنیم؟

۲. آیا سودمالی نرم افزار واتس اپ برای صهیونیستی که توسط رییس جمهور و مقامات امنیتی آمریکا و نیز رژیم صهیونیستی از او تقدیر شده و شیمون پرز او را پسر خوب یهود خطاب می کند و تأثیرگذارترین صهیونیست جهان است و “”خود را آتئیست (بی خدا) میداند” ، به تنهایی برای ترک این نرم افزار و استفاده از نرم افزار های مشابه و غیر صهیونیستی کافیست؟
با تشکر و آرزوی طول عمر با عزت شما

پاسخ:
به طور کلی استفاده از شبکه‌های اجتماعی و مانند آن اگر مستلزم مفسده (مانند ترویج فساد نشر اکاذیب و مطالب باطل) بوده و یا خوف ارتکاب گناه باشد “و یا موجب تقویت دشمنان اسلام و مسلمین شود”   و یا خلاف قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی باشد جایز نیست. و تشخیص موضوع برعهده مکلف است.

لینک پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر مردم آذربایجان، برنامه‌ریزی مناسب برای استفاده‌ی حداکثری از ظرفیت‌ها و منابع داخلی را یکی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات اقتصادی برشمردند و تأکید کردند که مردم و همه‌ی کسانی که علاقه‌مند به ایران و آینده‌ی آن هستند و همچنین دستگاه‌های دولتی باید کالاهای خارجی را که مشابه داخلی آن وجود دارد، استفاده نکنند.

با توجه به اهمیت موضوع سبک خرید و مصرف کالا که رهبر انقلاب در این دیدار اشاره کردند و همزمان با فرارسیدن ایام سال نو، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR طی فراخوانی اعلام کرد که به پرسش‌های شرعی مخاطبان درباره‌ی «احکام خرید و مصرف، تولید و فروش کالا» مطابق با فتاوای حضرت‌ آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای پاسخ می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین فلاح‌زاده -عضو دفتر استفتائات حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای و رئیس مرکز موضوع‌شناسی احکام فقهی- به پرتکرارترین سؤالات مطابق با فتاوای معظم‌له پاسخ داده است که در ادامه متن و فیلم پاسخ‌ ایشان به این سؤالات ارائه می‌شود.

در این مجموعه ۲۳ سئوال شرعی درباره احکام خرید، مصرف، تولید و فروش کالا مطرح شده است که شماره ۱۳ که مرتبط با خرید و استفاده از سخت افزارها و نرم افزار می باشد اینجا آورده شده است.

۱۳. آیا نرم‌افزارها هم به‌مثابه کالا هستند و حکم خرید کالای ایرانی در اینجا هم وجود دارد؟
حکم خرید کالای دشمنان که به نحوی کمک به آنها محسوب می‌شود تحت عنوان «اعانه‌ی ظالم» شامل اینجا نیز می‌شود؛ یعنی ما با خریداری یک نرم‌افزار، خدماتی به آنها برسانیم یا به نحوی از این نرم‌افزارها استفاده کنیم که سودش به جیب آنها برود، مثل برخی برنامه‌ها که اصل ورود به آنها و تعداد استفاده‌کنندگان از آنها برای صاحبش مفید است، همین ورود به برنامه هم حرام می‌شود. بنابراین فرقی نمی‌کند که این کالا سخت‌افزار باشد یا نرم‌افزار و این توصیه‌‌ای که گفته‌اند اگر کالایی مشابه داخلی دارد، از کالای خارجی استفاده نکنید، شامل نرم‌افزارها هم می‌شود و باید از نرم‌افزار داخلی استفاده کنید.
با توجه به اینکه فقط حضور شما در این نرم افزارها و یا خرید هر کدام از این سخت افزارها، به طور قطع یقین باعث افزایش اعتبار و درآمد شرکت های سازنده آن می شود، استفاده از این نرم افزار از نظر مقام معظم رهبری حرام است.

آدرس

تنها توجیهی که ما داریم همین استفاده از ابزار دشمن برای ضربه زدن به خودش هست و یا تبلیغ دین و دفاع از ولایت

که اون هم خیلی جای حرف داره و از هزارن مدعی تعداد معدودی هستند که واقعا از پس قضیه بر می یان.

الامر الیکم ایها المومنون

یک پیام برای به بهانه های واهی آب به آسیاب دشمن نریزیم

  1. بازخورد: آب به آسیاب دشمن نریزید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.